X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


سلام دوستان عزیز ،

آموزش نصب ویندوز 7 برای همه حتی افراد مبتدی

برای مشاهده ی آموزش نصب ویندوز seven به ادامه ی مطلب بروید >>>>

 

 

ابتدا باید چک کنید که تنظیمات صفحه ی بایوس شما مانند توضیحات زیر باشد :

ممکن است بایوس کامپیوتر شما طوری تنظیم شده باشد که از روی دیسکت راه انداز یا هارد بوت شود و در این صورت باید Bios خود را تنظیم کنید. روش تنظیم بایوس ها با هم فرق می کند و من در اینجا به شرح بایوس های استاندارد و جدید می پردازم :

بعد از اینکه کامپیوتر را روشن کردید چندین بار کلید Delete را فشار دهید تا وارد Setup کامپیوتر شوید سپس گزینه Advanced Bios Features را انتخاب کنید و سپس هر یک از گزینه های زیر را به این صورت تغییر دهید

First Boot Device [ CD ROM ]

Second Boot Device [ Floppy ]

Third Boot Device [ Hdd-0 ]

در این حالت کامپیوتر ابتدا از روی سی دی ویندوز { راه انداز } و اگر نبود از روی دیسکت Bootable راه اندازی می شود و بعد از در آوردن سی دی و یا دیسکت کامپیوتر از روی هارد راه اندازی می شود و برای این که کامپیوتر از روی دیسکت Bootable راه اندازی شود این گزینه ها را به این ترتیب تغییر دهید

First Boot Device [ Floppy ]

Second Boot Device [ CD ROM ]

Third Boot Device [ Hdd-0 ]

این تنظیمات برای مادربردهایی با بایوس Phoenix می باشد که در مادربردهای Giga بیشتر کاربرد دارد ، البته اگر گزینه های Setup شما هم به همین صورت بود با خیال راحت می توانید این تغییرات را اعمال کنید.


پس از انجام تغییرات بالا دی وی دی ویندوز را درون دستگاه قرار دهید و سیستم را ری استارت کنید و دقیقا طبق مراحل زیر را انجام دهید : 

بعد از ری استارت کردن صفح های مانند صفح هی زیر پس از چند ثانیه ظاهر میشود 

اکنون یک کلید از صفحه کلید را فشار دهید تا برنامه نصب از روی DVD شروع به کار کند.
[تصویر: 07b.gif]
برنامه نصب شروع به کار می کند و باید منتظر باشید، تا صفحه زیر ظاهر شود.
در این قسمت زبانی که با استفاده از آن برنامه نصب اجرا خواهد شد و پیش فرضی زبان، زمان و نوع صفحه کلید در ویندوزی که در حال نصب آن هستیم تعیین می‌شود. فارسی سازی صفحه کلید در این مرحله انجام
نمی شود. در لوح فشرده ضمیمه به بررسی روش اضافه کردن زبان فارسی پرداخته شده است.
روی دکمه Next کلیک کنید.
[تصویر: 08a.gif]
روی دکمه Install now کلیک کنید.
[تصویر: 08b.gif]
در این قسمت باید نسخه‌ای از سیستم عامل Windows 7 که می خواهیم نصب کنیم را انتخاب نمائید. نسخه Ultimate شامل تمامی ویژگیهای موجود در ویندوز است. در این نرم افزار آموزشی این نسخه را می‌خواهیم نصب کنیم. نسخه Ultimate براساس دو معماری x86 (32 بیتی) و x64 (64بیتی) قابل نصب است. عبارت 32 بیتی و 64 بیتی اشاره به معماری پردازشگر (CPU) کامپیوتر شما دارد. مزیت نسخه 64 بیتی در سرعت بیشتر آن و توانایی استفاده از حافظه بیشتر است. در نسخه 32 بیتی فقط دو گیگ از حافظه نصب شده در کامپیوتر شما قابل دسترس خواهد بود. در این نرم‌افزار آموزشی نسخه 64 بیتی را می‌خواهیم نصب کنیم.
روی گزینه Windows 7 Ultimate X64 کلیک کنید.
روی دکمه Next کلیک کنید.

[تصویر: 09a.gif]
در این قسمت قوانین نحوه استفاده از Windows 7 نوشته شده است.
روی گزینهI accept the license terms که نشان دهنده خواندن و قبول داشتن این قوانین است کلیک کنید.
روی دکمه Next کلیک کنید.

[تصویر: 09b.gif]

تعیین روش نصب Windows 7
اکنون باید نوع روش نصب را تعیین کنید. در صورتیکه می خواهید نسخه قبلی ویندوز که در کامپیوتر شما نصب شده است به Windows 7 ارتقاء پیدا کند گزینه اول را انتخاب نمائید. این گزینه فقط زمانی در دسترس هست که یک نسخه از ویندوز در کامپیوتر شما نصب شده باشد.
با انتخاب گزینه دوم یک نسخه جدید از ویندوز بر روی کامپیوتر شما نصب می‌شود.
توجه : در صورتیکه می‌خواهید دو نسخه از ویندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار یکدیگر داشته باشید باید این گزینه را انتخاب کنید.
در هر دو حالت فوق هیچ فایلی از روی کامپیوتر شما پاک نمی‌شود ولی پیشنهاد می‌شود که از فایلهای خود پشتیبان تهیه کنید.
روی گزینه Custom (advanced) کلیک کنید.
[تصویر: 10a.gif]

تعیین پارتیشن
اکنون باید پارتیشنی از هارد دیسک که در آن ویندوز نصب می‌شود را انتخاب کنید. در این مثال یک پارتیشن فقط وجود دارد. در صورتیکه چندین پارتیشن داشته باشید می‌توانید پارتیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید.
توجه : در صورتیکه می‌خواهید دو نسخه از ویندوز مثلاً Vista و 7 را در کنار یکدیگر داشته باشید باید پارتیشنی را انتخاب کنید که در آن ویندوز نصب نشده باشد. در صورتیکه پارتیشنی را انتخاب کنید که در آن ویندوز نصب شده باشد تمامی فایلهای مربوط به نسخه قبلی ویندوز در شاخه windows.old ذخیره شده و نسخه جدید نصب می‌شود و دیگر در زمان روشن کردن کامپیوتر امکان انتخاب نسخه قبلی ویندوز را نخواهید داشت.
روی گزینه Drive options(advanced) کلیک کنید.
[تصویر: 10b.gif]
در این قسمت یک سری گزینه جهت ایجاد، حذف، ادغام و فرمت کردن پارتیشن ها نمایش داده شده است. در صورتیکه بخواهید اطلاعات یک پارتیشن را پاک کنید ابتدا بر روی پارتیشن مورد نظر از لیست بالا کلیک کرده و سپس روی گزینه Format کلیک کنید. توجه کنید که با فرمت کردن یک پارتیشن تمامی اطلاعات موجود در آن پاک شده و دیگر قابل دسترس نیست. با کلیک بر روی گزینه Delete پارتیشن انتخاب شده حذف
می شود و با کلیک بر روی دکمه New یک پارتیشن جدید می توانید ایجاد کنید. توجه کنید که در صورتیکه یک پارتیشنی را حذف کنید تمامی اطلاعات موجود بر روی آن پاک می شود!
در صورتیکه با مفاهیم فرمت و پارتیشن که در بخشهای بعدی این نرم افزار آموزشی تدریس خواهد شد آشنا نیستید بهتر است که با این گزینه ها کار نکنید.
روی دکمه Next کلیک کنید.
[تصویر: 11a.gif]
اکنون باید منتظر بمانید تا فایلهای نصب کپی شده و نصب شوند. این زمان بین 10 تا 15 دقیقه خواهد بود. پس از کپی و نصب صفحه زیر را مشاهده می کنید در این مرحله تمامی فایلها کپی شده و سیستم عامل Windows 7 می‌خواهد کامپیوتر را Restart کند.
[تصویر: 11b.gif]
به دلیل اینکه هنوز DVD نصب Windows 7 داخل DVD Drive می‌باشد پیغام روبرو ظاهر شده است. توجه کنید که در این قسمت نباید هیچ دکمه‌ای را فشار دهید در صورتیکه کلیدی از صفحه کلید را فشار دهید برنامه نصب از ابتدا اجرا می‌شود. بعد از مدت زمانی این پیغام رد می‌شود.
در ادامه برنامه نصب به طور خودکار روند نصب را تکمیل می کند. بعد از مدتی برنامه نصب دوباره کامپیوتر شما را restart می‌کند.
[تصویر: 12a.gif]
تعیین کد کاربری
در این قسمت شما باید یک کد کاربری برای ورود به ویندوز تعیین کنید.
برای مثال عبارت eniac را تایپ کنید.
بصورت خودکار نام این کامپیوتر eniac-pc تعیین شده است. در فصلهای بعد روش تغییر نام کامپیوتر را نیز بررسی خواهیم کرد.
روی دکمه Next کلیک کنید.
[تصویر: 12b.gif]
در صورتیکه سیستم عامل Windows 7 را از شرکت مایکروسافت خریداری کرده باشید یک شماره سریال نیز به شما داده می‌شود آن شماره سریال را باید در این قسمت وارد نمائید. در غیر این صورت شما فقط 30 روز می‌توانید از این نرم افزار استفاده کنید.
در صورتیکه از نسخه اصلی استفاده نمی‌کنید روشهای مختلفی برای کرک ویندوز وجود دارد که با توجه به DVD خریداری شده باید اقدام نمائید.
روی دکمه Next کلیک کنید.
[تصویر: 13b.gif]
در این قسمت سه گزینه ظاهر شده است. با انتخاب گزینه اول که توسط شرکت مایکروسافت پیشنهاد شده است Updateهای جدید ویندوز بر روی کامپیوتر شما نصب می‌شود با انتخاب گزینه دوم فقط Updateهای مهم بر روی کامپیوتر شما نصب می‌شود. در هر دو حالت فوق اطلاعاتی از کامپیوتر شما برای شرکت مایکروسافت ارسال می‌شود تا در تولید بهتر ویندوز و مشکلات پیش آمده با مایکروسافت همکاری کنید.
با انتخاب گزینه آخر updateها نصب نمی‌شوند. منظور از Update فایلهایی است که از سایت مایکروسافت دانلود می‌شوند تا ویندوز شما بهتر و با امنیت بیشتر کار کند.
بر روی گزینه اول کلیک کنید.
[تصویر: 14a.gif]
تنظیم زمان
در این مرحله از نصب منطقه‌ای که در آن قرار دارید را می توانید انتخاب کنید تا ساعت شما براساس آن شهر تنظیم شود.
روی لیست باز شونده Time zone کلیک کنید.
روی گزینه Tehran کلیک کنید.

در پایین این پنجره می‌توانید تاریخ و ساعت را تنظیم کنید.
روی دکمه Next کلیک کنید.
[تصویر: 14b.gif]
در این قسمت سه گزینه مربوط به شبکه‌ای که هم اکنون به آن متصل هستید، موجود است. با این تنظیمات اطلاعات موجود در کامپیوتر شما با سطوح مختلف امنیتی تنظیم می‌شود. این سه گزینه از بالا به پایین شبکه موجود در خانه، محل کار و اماکن عمومی می‌باشد.
روی گزینه Work network کلیک کنید.
[تصویر: 15a.gif]


نصب Driver سخت افزار
سپس برنامه نصب ادامه پیدا می کند و تا دقایقی بعد Windows 7 نصب می‌شود.
اکنون windows 7 نصب شده و آماده استفاده است. ممکن است که در این زمان بعضی از سخت افزارهای نصب شده بر روی کامپیوتر شما توسط ویندوز شناسایی نشده باشند و ارتباط درستی بین سیستم عامل و سخت افزار ایجاد نشود. در این زمان باید نرم افزار رابط بین سیستم عامل و سخت افزار (Driver سخت افزار) نصب شود. در Windows 7 نرم افزار درایور اکثر قطعات موجود است در صورتیکه موجود نبود باید از سی دی سخت افزار خریداری شده استفاده کنید یا به سیستم عامل ویندوز بگویید که خودش با دسترسی به اینترنت درایور مورد نظر را دانلود کند.
برای مشاهده لیست سخت افزارهای این کامپیوتر روی دکمه Start کلیک کنید.
[تصویر: 15b.gif]
روی گزینه Computer راست کلیک کنید.
روی گزینه Properties کلیک کنید.

[تصویر: 16a.gif]
روی گزینه Device manager کلیک کنید.
[تصویر: 16b.gif]
روی فلش کنار گزینه Display adapters کلیک کنید.
مشاهده می‌کنید که کارت گرافیک این کامپیوتر شناسایی نشده و به عنوان یک Standard VGA Graphics Adapter شناخته شده است. برای نصب درایور کارت گرافیکی می توانید سی دی نصب کارت گرافیک را وارد سی دی درایو خود کنید و عمل نصب را انجام دهید.
در صورتیکه کارت گرافیک شما قدیمی است و درایور مربوط به ویندوز هفت در آن وجود ندارد یا دسترسی به سی دی درایوی ندارید می‌توانید از اینترنت درایور را دانلود کنید.
برای این کار روی گزینه مشخص شده راست کلیک کنید.
روی گزینه Update Driver Software کلیک کنید.

[تصویر: 17a.gif]
دو گزینه اکنون قابل انتخاب است. با انتخاب گزینه اول درایور از اینترنت دانلود می‌گردد و با انتخاب گزینه دوم درایور از هارد دیسک یا CD-Drive خوانده می‌شود.
روی گزینه اول کلیک کنید.
[تصویر: 17b.gif]
اکنون بعد از مدت زمانی درایور شناسایی و دانلود می‌گردد.
روی دکمه Close کلیک کنید.
[تصویر: 18a.gif]
حال باید کامپیوتر Restart شود روی دکمه Yes کلیک کنید.
[تصویر: 18b.gif]
کامپیوتر Restart شده ودوباره در پنجره Device Manager قرار داریم. مشاهده می‌کنید که کارت گرافیکی نصب شده است. در صورتیکه کارت گرافیکی نصب نشده باید وارد وب سایت سازنده قطعه سخت افزاری شده و درایور مربوط به آن را دانلود کنید.
در قسمت Other devices گزینه Multimedia Audio Controller موجود است. این گزینه نشانه این است که کارت صدا به درستی نصب نشده است. برای بررسی و نصب قطعاتی که در این لیست ممکن است موجود باشد
بر روی گزینه eniac-pc راست کلیک کنید.
روی گزینه Scan for hardware changes کلیک کنید.

[تصویر: 19a.gif]
سپس ویندوز جستجو برای درایور مربوط به کارت صدا را انجام می دهد. به این ترتیب درایور کارت صدا نصب شده و آماده استفاده است.
روی دکمه Close کلیک کنید.

[تصویر: 19b.gif]

کار تمام شد و ویندوز و تنظیمات آنرا خودتا انجام دادید .
فروش ویژه مجموعه آموزشی صفر تا صد کامپیوترچهار محصول فوق العاده ارزشمند در یک محصول بی نظیر! این مجموعه شامل چهار مجموعه آموزشی می باشد که در یک پکیج اورجینال و شکیل در 9 DVD جمع آوری شده است.
پک ویژه 4 در 1 - صفر تا صد کامپیوتر شامل:
- سری کامل آموزش "صفر تا صد کامپیوتر" در 30 روز - 600 دقیقه آموزش کامپیوتر از سیر تا پیاز!
- سری کامل مجموعه نرم افزاری " Maximum Assistant 2014 " جدیدترین مجموعه نرم افزاری در 5 DVD
- سری کامل "آموزش کامپیوتر برای کوچولوها" - مجموعه آموزشی کامپیوتر ویژه کودکان
- همراه با کلکسیون بی نظیر 1000 غنوان کتاب الکترونیک آموزشی کامپیوتر !

روش خرید: برای خرید پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول مورد نظر را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

قیمت: 39000 تومان

نظرات (1)
سه‌شنبه 16 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 11:01
همراه اول کسی بودن مهم نیست...

مهم همراه آخریست که تا آخر اول میماند!

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

با تبادل لینک موافقم خبرم کن
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد